Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pod hasłem ,,Jedyna taka noc” w świątecznej scenerii, w niedzielę 21 stycznia 2024 roku odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy II z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem pod kierunkiem wychowawczyni Anny Oleszek-Oszust oraz wspólne kolędowanie z Kapelą Wysocką.

W uroczystości udział wzięły władze samorządowe, dyrektorzy trzech szkół z terenu gminy Wysokie oraz jednostek organizacyjnych, panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Antoniówki, Biskupia, Dragan, Giełczwi, Guzówki, Maciejowa Starego, Rezerwy, Słupecznego, Wysokiego, Zabłocia i Stowarzyszenie ,,Dworzanki” z Nowego Dworu, a także proboszcz parafii Wysokie – ks. dr Mirosław Kawczyński i proboszcz parafii Targowisko – ks. Andrzej Kapica.

Na początku niedzielnego spotkania wszystkich przybyłych powitali: Wójt Gminy Wysokie – Dorota Dobrzyńska oraz dyrektor GOK – Paweł Policha. Wójt Gminy złożyła również życzenia noworoczne zgromadzonym gościom oraz wszystkim przybyłym mieszkańcom. Nie zapomniała również o babciach i dziadkach, którzy w dnia 21-22 stycznia obchodzą swoje święto.

Następnie na scenę z Gwiazdą Betlejemską wkroczyli młodzi wykonawcy, którzy przedstawili różne sceny biblijne rozgrywające się ponad dwa tysiące lat temu. Na scenie mogliśmy zobaczyć Maryję, Józefa i Dzieciątko Jezus, Pasterzy, Anioły, Trzech Króli, ale również dzieci oraz krakowianki. Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami. Słowa podziękowania dla wykonawców skierowała Wójt Gminy Wysokie oraz przekazała w ramach podziękowania słodycze.

Po młodych wykonawcach, scenę przejęła Kapela Wysocka, która wykonała kilka znanych i lubianych polskich kolęd i pastorałek. Do wspólnego śpiewu dołączyli wszyscy zgromadzeni oraz panie z KGW. Jedną z kolęd wykonała również Pani Wójt wraz z dziećmi. Dla wszystkich przybyłych w ramach podziękowań były wręczane cukierki.

Skip to content