22 stycznia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem odbyło się gminne kolędowanie, które jest już wieloletnią tradycją w naszej gminie. Na początku wszystkich zebranych powitała serdecznie Wójt Gminy Wysokie Dorota Dobrzyńska i nawiązując do minionych świąt złożyła życzenia noworoczne. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście:

• Asystent Wiceministra Aktywów Państwowych Jana Kanthaka – Mateusz Lorek,
• Wicestarosta Powiatu Lubelskiego – Andrzej Chrząstowski,
• Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego – Marek Wojciechowski,
• Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego ds. kultury ludowej, rękodzieła ludowego i artystycznego – Wojciech Cioczek,
• Wicewojewoda Lubelski – Bolesław Gzik,
• Proboszcz Parafii Wysokie – ks. Mirosław Kawczyński.

Po miłych słowach skierowanych do zgromadzonych, na scenę weszli uczniowie Szkoły Podstawowej w Giełczwi, by przedstawić Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Bochniak. Młodzi artyści z zaangażowaniem odgrywali swoje role, wcielając się w postacie biblijne: Maryję i Józefa, aniołów, pasterzy, Heroda i Trzech Króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi. Były też uwspółcześnione postacie, których pojawienie się na scenie wywołały salwy śmiechu. Duże brawa na zakończenie odzwierciedlały udany występ uczniów. Młodzi aktorzy otrzymali upominki od pana Jana Khantaka, pani Wójt, Dyrektor SBP w Piaskach Oddział Wysokie pani Małgorzaty Majkut i ks. Mirosława Kawczyńskiego.

Następnie do wspólnego śpiewania kolęd zaprosił pan Dariusz Policha, kierownik Kapeli Wysockiej. W kolędowaniu uczestniczyły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Antoniówki, Dragan, Giełczwi, Guzówki, Maciejowa Starego, Rezerwy, Słupecznego, Spław, Wysokiego i Zabłocia oraz stowarzyszeń: „Biskupianki” z Biskupia i „Dworzanki” z Nowego Dworu, a także zgromadzeni mieszkańcy gminy 🙂