„Moja – Twoja – Nasza – Biblioteka!” to hasło przewodnie tegorocznego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8 – 15 maja).

Z tej okazji 10 maja bibliotekę gminną odwiedzili uczniowie klasy VIII, by wziąć udział w lekcji bibliotecznej: „Korzystanie z katalogu elektronicznego GBP w Wysokiem”.

Ćwiczenia polegały na sprawdzaniu ile egzemplarzy wybranych lektur znajduje się w zbiorach biblioteki oraz czy najnowsze tytuły znajdują się w bazie systemu. Uczniowie wpisując swoje nazwiska sprawdzali też czy tacy autorzy są w katalogu online.

Następnie zobaczyli jakie dokumenty i w jakiej formie biblioteka gromadzi i przechowuje. Oglądali również zdjęcia w kronice gminnej z wcześniejszych odwiedzin oraz z corocznych zajęć w czasie ferii zimowych i wakacji, kiedy brali w nich udział.