Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. 8 listopada 2021 roku bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią. Po powitaniu, przedszkolaki wysłuchały informacji dotyczących zasad zachowania się w bibliotece, zobaczyły na których regałach znajdują się książeczki przeznaczone dla nich. Przygotowana była też wystawka z popularnych bajek, które dzieci oglądały z zainteresowaniem, komentowały  i zdecydowały, że chcą posłuchać „Bajki o królewnie Śnieżce”. Wybraną lekturę czytały p. Alina Ciasnocha i Urszula Kalińska. Po wysłuchaniu bajki i dyskusji, dzieci wypożyczyły książki i jako zadanie domowe miały namalować postać z wybranej bajki i przynieść je na następne spotkanie w bibliotece.