Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

13 czerwca 2023 roku odwiedziła nas druga grupa sześciolatków, by wysłuchać krótkich tekstów z dwóch książeczek dźwiękowych. Pierwsza z nich to „Zwierzęta” z wydobywającymi się po naciśnięciu na odpowiedni przycisk odgłosami zwierząt domowych. Dzieci z radością opowiadały jakie zwierzęta mają w domu i jak je nazwały.

Słuchając tekstu z książki „Pojazdy” mówiły kto podróżował pociągiem, samolotem czy statkiem, pochwalili się, że prawie wszyscy mają rowery, na których uwielbiają jeździć. Ponieważ zbliżają się wakacje były też rozmowy o planach ich spędzenia.

Później przyszedł czas na zabawy na podłodze interaktywnej. Tam przedszkolaki szukały skarbów na plaży, łapały pingwiny i liście, zbierały grzyby, szukały miodu, grały w piłkę nożną zdobywając puchary. Następnie były zabawy w domku i oglądanie książek.

Sześciolatki wyszły z biblioteki zadowolone, z obietnicą, że ci którzy nie mają jeszcze założonych kart bibliotecznych wrócą do nas, by zapisać się i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Skip to content