31 października 2023 roku GBP w Wysokiem odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków – trzylatki. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zobaczyły na których regałach znajdują się książeczki przeznaczone dla nich. Przygotowana była też wystawka z różnych książek, które przedszkolaki oglądały, wykazując duże zainteresowane szczególnie tymi, które zostały sfilmowane. Największą jednak ciekawość wzbudziły książki dźwiękowe „Pojazdy” i „Na wsi”, czytane przez dyrektor GBP Urszulę Kalińską i bibliotekarza Mateusza Gąbkę. Dźwięki pojazdów i zwierząt wydobywające się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, to coś nowego co dzieci widziały. Opowiadały też jakimi pojazdami już jeździły i jakie zwierzęta mają w domu.

Następnie był czas na zabawę w kąciku dla dzieci, a na koniec programowanie trasy dla robota – ślimaka Qobo. Dźwiękowa „aprobata” robota, gdy puzzle były prawidłowo ułożone by dojechał do wybranego celu, sprawiła młodym programistom dużą radość.

Na koniec dzieci zostały zachęcone do przyjścia do biblioteki z rodzicem, by założyć kartę biblioteczną oraz przystąpić do programu ,,Mała książka – wielki człowiek” i móc wypożyczać książki do domu.