Podsumowanie konkursu ,,Nasze lokalne dziedzictwo”

21 marca 2024 roku w Żukowie Drugim (gmina Krzczonów) odbyło się podsumowanie konkursu „Nasze lokalne dziedzictwo’’ organizowanego przez LGD „Kraina wokół Lublina”. Celem konkursu było promowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Nasza Biblioteka włączyła się w realizację, jej zadaniem było zachęcenie mieszkańców do wzięcia udziału. Do Biblioteki wpłynęły dwie prace.

W kategorii zdjęcie II miejsce otrzymał Mateusz Gąbka za fotograficzne przedstawienie obrzędu poświęcenia pól w Wielkanoc. Wyróżnienie w kategorii praca pisemna nagrodzona została Ewa Gąbka za pracę pt. ,,Wesoły nam dzień dziś nastał, czyli Wielkanoc na lubelskiej wsi’’.

Dyplom z podziękowaniem otrzymała również GBP w Wysokiem za zaangażowanie i współpracę z LGD.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za udział 😃