Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Za nami najważniejsze święta w ciągu roku – Wielkanoc. Z tej okazji, dnia 2 kwietnia 2024 roku odbyło się szukanie słodyczy Zajączka Wielkanocnego. Zwyczaj ten wywodzi się z Niemiec i w Polsce praktykowany jest przede wszystkim na Śląsku, Pomorzu Zachodnim i Wielkopolsce. W tym roku po raz pierwszy ten zwyczaj zawitał do Wysokiego. Pierwotnie zbieranie słodkości miało się odbyć w miejscowym parku, jednak z powodu niesprzyjającej aury, wydarzenie zostało przeniesione do siedziby GOK i GBP.

Na początku, został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszy Kapelusz Wielkanocny. Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Bartoszek, Klaudia Ciemięs i Mateusz Gąbka wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zostało przyznane Nikoli Chmiel, miejsce II ex aequo Zuzanna Koprucha i Jakub Kuryło, miejsce III ex aequo Laura Dulbas i Alicja Olek.

Następnie odbyła się najważniejsza część, czyli poszukiwanie słodkości pozostawionych w całym budynku przez Wielkanocnego Zajączka. Dzieci z uśmiechem na twarzy szybko zapełniły swoje koszyczki znalezionymi słodyczami.

Serdecznie dziękujemy Wójt Gminy Wysokie – Dorocie Dobrzyńskiej za obecność i wręczanie nagród laureatom oraz dzieciom za tak liczne przybycie 🙂

Skip to content