Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

WAKACJE 2022
25 – 29 lipca

Na naszych tygodniowych zajęciach wakacyjnych uczestnicy mieli
do wyboru szeroką ofertę ciekawego spędzenia czasu.

Prawdziwą furorę zdobyła interaktywna podłoga FunFloor łącząca edukację, zabawę i ruch. Jest to zbiór ponad 200 gier o różnorodnej tematyce.

Pakiet FUN to zbiór 50 gier o różnorodnej tematyce, który w najlepszy sposób pokazuje możliwości zastosowania Interaktywnej Podłogi FunFloor.

Pakiet EDU zawiera 50 gier i animacji interaktywnych, które zostały stworzone w oparciu o główne działy z podstawy programowej nauczania w przedszkolach.

Pakiet JĘZYK ANGIELSKI to 100 gier podzielonych na 30 działów.
Każdy z nich zakończony jest testem Einsteina, podczas którego można utrwalić zdobytą wiedzę. Pakiet zawiera bogate słownictwo (ponad 500 słówek), co czyni go świetnym narzędziem do nauki języka angielskiego.

Pakiet EKOLOGIA zawiera 10 gier związanych z segregacją, sprzątaniem
i rozkładaniem się odpadów. Te gry ekologiczne nie tylko uczą w jaki sposób segregować odpady, ale również zaszczepiają chęć dbania
o środowisko.

Ta wyjątkowa oferta dla dzieci, stanowiąca wyposażenie Biblioteki została zakupiona w ramach realizacji projektu gminnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W czasie zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne, korzystały
z wyposażenia siłowni oraz spędzały czas na zabawie, najmłodsi
w „Kąciku dla dzieci”, gdzie znajduje się wiele zabawek. Wszyscy aktywnie
i radośnie uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych, takich jak: deptanie balonów, gorące krzesełka, wyścig z książkami na głowach, skakanie nad liną oraz jej przeciąganie oraz zabawa w słonia. Chętni mieli do dyspozycji  bilard i grę w tenisa oraz mogli skorzystać ze sprzętu
w siłowni.

Wykorzystując słoneczną pogodę wybraliśmy się do parku, gdzie wśród zieleni dzieci rozwiązywały krzyżówki, grały w klasy oraz rysowały kredą
na alejkach. Najmłodsi uczestnicy bawili się na placu zabaw, a starsi korzystali z siłowni na świeżym powietrzu. W czasie zabawy dzieci zobaczyły również kaczą rodzinę pływającą po rzece.

W środę zajęcia poprowadziła  animatorka zabaw – pani Magda, która  przygotowała szereg atrakcji, wśród których znalazły się zajęcia animacyjne z chustą Klanza, tor przeszkód, przeciąganie liny, budowa wieży za pomocą lin, malowanie tatuaży oraz wykonywanie dekoracji
w słoiczkach z kolorowej soli.

Piątek, 29 lipca był ostatnim dniem naszych zajęć wakacyjnych.
Przy pięknej pogodzie, na placu przed sceną odbył się piknik. Dwie duże zjeżdżalnie, popcorn, kiełbaski z grilla oraz napoje były do dyspozycji wszystkich uczestników. Muzyka płynąca ze sceny sprzyjała zabawom, chętni w poszukiwaniu ochłody przebywali w parku, gdzie w cieniu rozłożystych drzew, bawili się na placu zbaw lub ćwiczyli na siłowni.

W zajęciach uczestniczyło ponad 30 osób. Pomimo dużej różnicy wieku między uczestnikami, wszyscy świetnie się integrowali spędzając razem czas na grach i zabawie.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. Do zobaczenia za rok! 🙂

Skip to content