Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W dniach 29 stycznia – 2 lutego 2024 roku odbyły się organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem FERIE 2024 dla dzieci.

Poniedziałkowe zajęcia poprowadziła animatorka zabaw Małgorzata Berecka. Wśród wielu atrakcji były: zabawa z chustą klanza, zbieranie kolorowych piłeczek za pomocą szczypiec, limbo, czyli przejście pod drążkiem, który jest co jakiś czas opuszczany coraz niżej, tor przeszkód z podziałem na dwa zespoły, zabawa ,,balonowymi’’ mieczami oraz bitwa na piłeczki. Był to dzień pełen atrakcji i wspólnej zabawy, czego dowodem były szerokie uśmiechy na twarzy dzieci.

Wtorek upłynął w trzech blokach tematycznych: zajęcia chemiczne, zabawy z grą interaktywną oraz warsztaty plastyczne. Na zajęciach chemicznych poprowadzonych przez Małgorzatę Kędzierską dzieci wykonywały różnego rodzaju eksperymenty m.in. każdy w probówce mógł stworzyć kolorową tęczę. W czasie zabaw z grą interaktywną, uczestnicy Ferii zbierali grzyby i pingwiny, przeciągali również linę, szukali skarbów oraz grali w piłkę nożną. Na koniec naszego wtorkowego spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, na których wykonywane zostały papierowe karmniki dla ptaków. Dzieci wyklejały je bibułą oraz kolorowym papierem. Celem tych zajęć było uświadomienie uczestnikom, że zima to okres, kiedy należy dokarmiać dzikie zwierzęta, które mają problemy ze znalezieniem pokarmu.

Warsztaty kulinarne pod kierunkiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Draganach były głównym tematem naszego środowego spotkania. Zadaniem dzieci było zrobienie swojej ulubionej mini pizzy, każde z nich otrzymało po kawałku wcześniej przygotowanego ciasta, na które nakładały wybrane przez siebie dodatki. Kolejnym zadaniem było ozdobienie babeczek owocami, kolorowymi posypkami i bitą śmietaną. Na koniec nastąpiła degustacja wcześniej przygotowanych smakołyków. W drugiej części spotkania, dzieci obejrzały bajkę Disneya pt.: ,,Nasze magiczne Encanto’’ zajadając się przygotowanym przez panie z KGW popcornem i chrupkami.

Tematem zajęć czwartego dnia Ferii 2024 był trwający karnawał, który jest czasem zabaw i radości. Na tę okazję chętne dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów. Pojawili się m.in.: Elsa, Wednesday, Hermiona Granger, Stich, wróżki. Wspólną zabawę poprowadziła animatorka Małgorzata Berecka. Wspólnie spędzony czas minął w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze.

Na zakończenie został zorganizowany wyjazd do sali zabaw Hop Bęc w Zamościu. Na miejscu czekała na naszą grupę masa atrakcji m.in.: zjeżdżalnie, pokój gier, tory przeszkód, baseny z piłeczkami. Ostatnim punktem wyjazdu były wspólna pizza. Czas upłynął wszystkim w radosnej i pełnej zabawy atmosferze.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych zajęciach. Do zobaczenia w wakacje!

Skip to content