W 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokiem otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 9 000,00 zł. Z tych środków do GBP i dwóch filii zakupiono 391 książek.

Łącznie ze środkami z budżetu Biblioteki, na zakup 757 nowości wydawniczych wydaliśmy
18 000,00 zł. Dzięki temu nasi Czytelnicy przez cały rok mieli dostęp do nowych książek, które kupowane były systematycznie.

Wypożyczyliśmy 11 024 książek – to 1️⃣2️⃣8️⃣3️⃣ więcej niż w roku 2022. Cieszy nas to bardzo, już wkrótce będziemy robić zamówienie na nowe tytuły!

“Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, “Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.