Dnia 6 października 2022 roku jesienne spotkania w Bibliotece rozpoczęliśmy od odwiedzin dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z działalnością biblioteki publicznej. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu. W tym celu została przygotowana wystawka z różnych pozycji książkowych. Ostatnio z myślą o najmłodszych kupiliśmy książeczki dźwiękowe, które pobudzają dziecięcą ciekawość na wiele sposobów. Tytuły: „W przedszkolu” i „Magiczne urodziny” wzbudziły u dzieci wielką radość i zainteresowanie. Możliwość zdmuchnięcia świeczek na torcie, wysłuchanie piosenki, gry na cymbałkach i kilku innych, szczególnie zaciekawiło maluszków. Była to jednocześnie zachęta do przyjścia z opiekunem, w celu założenia karty bibliotecznej i otrzymania karty Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

W dalszej części spotkania były zajęcia z robotyki. Ślimak Qobo bardzo dzieciom się podobał, z pomocą bibliotekarza układały karty wyznaczające trasę do przejazdu. Na koniec przedszkolaki bawiły się w domku, korzystając z dostępnych zabawek.

W przyszłym tygodniu czekamy na odwiedziny starszych grup!!! 🙂